Fitness

Bez tytułu2_0.jpg

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu posiada w swojej ofercie zajęcia aerobiku. Ta forma ćwiczeń odbywa się dwa razy w tygodniu w godzinach 18.00-19.00.

W poniedziałki i środy zapraszamy wszystkich na zajęcia TBC

TBC (ang. Total Body Conditioning) to jedna z najpopularniejszych odmian aerobiku, która zapewnia trening mięśni całego ciała przy pomocy odpowiednio dobranego zestawu ćwiczeń. Należy ona do grupy zajęć wzmacniających z elementami treningu CARDIO. Zajęcia te są treningiem ogólnorozwojowym i kompleksowym, który skupia się na ćwiczeniach mięśni wszystkich partii ciała od ramion poprzez linię biustu, brzucha i uda aż do pośladków. Ogólnie zajęcia zawierają dwie grupy ćwiczeń: siłowe, które pozwalają wyrzeźbić mięśnie oraz aerobowe, które zapewniają spalanie tkanki tłuszczowej. Trening wpływa również korzystnie na zwiększenie wydolności fizycznej organizmu, a także wzmocnienie siły mięśni.

Step jest platformą, używaną w fitnessie do zajęć choreograficznych, kondycyjnych, jak również wzmacniających i rozciągających. Można zmieniać jego wysokość za pomocą stopni: 6'',8'',10''. Podstawowy trening polega na wchodzeniu na step, przy pomocy odpowiedniej techniki.

Dzięki choreografii z wykorzystaniem stopnia redukujemy tkankę tłuszczową wzmacniając jednocześnie dolne partie mięśniowe. Trening ten wpływa korzystnie na układ krwionośny, przy stosunkowo małym obciążeniu (przy odpowiedniej technice). Zajęcia powodują znaczny wzrost wydolności ogólnej organizmu. Są również dobrym treningiem koordynacyjnym dla ciała i umysłu (szczególne zaangażowanie błędnika w trakcie zajęć). Step jest bardzo wszechstronnym narzędziem, a poziom grupy determinuje rodzaj przeprowadzonych zajęć, od grup początkujących do zaawansowanych. Zwiększenie intensywności i trudności ćwiczeń następuje poprzez podwyższenie wysokości stopnia, dodanie ruchu ramion, zwiększenie amplitudy ruchu, zmiana kroków na „power", zwiększenie tempa muzyki oraz użycie hantli w trakcie lekcji, urozmaicenie zajęć wykorzystując inne niż klasyczne ustawienie stopni na sali.

Podsumowując dzięki aerobikowi osiągamy same korzyści

  • obniżamy częstotliwość skurczów serca,

  • osiągamy bardziej ekonomiczną pracę serca i całego układu krążenia,

  • polepszamy ukrwienie oraz przemianę materii,

  • możemy regulować ciśnienie tętnicze,

  • poprawiamy kondycję,

  • poprawiamy odporność zdrowotną,

  • odprężamy, relaksujemy oraz łagodzimy stres nawet po ciężkim dniu pracy.

 

We wtorki i czwartki zapraszamy na zajęcia crossfitaerobik - trening obwodowy.

Trening obwodowy to nowoczesne podejście do treningu, którego podstawą są ćwiczenia ogólnorozwojowe, podzielone na stacje. Ćwiczenia są wszechstronne, angażują zarówno górne jak i dolne partie mięśniowe. Treningi obwodowe należą do zajęć o dużej intensywności, ale również są to zajęcia podczas których pracuje się nad wszystkimi partiami mięśniowymi. Ćwiczenia na treningach obwodowych wzmacniają całe ciało i poprawiają kondycję. Z uwagi na dość dużą intensywność i odpowiednie tempo pracy trening ten w szczególności polecamy osobom, które chciałby pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, spalić tkankę tłuszczową i szybko zauważyć efekty. To również odpowiedni trening, dla tych, którzy nie lubią nudy i chcieliby spróbować czegoś nowego. Trening obwodowy składa się z kilku stacji, na których uczestnicy wykonują poszczególne ćwiczenia na różne partie ciała w określonej kolejności i w określonym czasie. Na każdej stacji uczestnik spędza maksymalnie minutę, a pomiędzy stacjami ma około 10 sekund na przejście i odpoczynek. Takich ćwiczeń może być od 5-10. Trening obwodowy pobudza całe ciało do ćwiczeń i wpływa na wszystkie jego partie. Na zajęciach mogą zostać wykorzystane sprzęty typu hantelki, piłki czy stepy. Prócz korzystania z ciężarków czy piłek, pracujemy również pod ciężarem naszego własnego ciała. Ponadto trening na obwodzie koła dodaje motywacji. Podczas trwania treningów obwodowych uczestnicy widzą siebie nawzajem i dodają sobie energii, wspierają się.

Efekty:

- spalanie tkanki tłuszczowej

- przyspieszenie metabolizmu

- wzrost wydolności organizmu

- kompleksowy rozwój fizyczny organizmu, poprzez zaangażowanie wielu grup mięśniowych w

  pojedynczym ćwiczeniu

- wzmocnienie mięśni całego ciała

- dodaje pewności siebie i sprawia, że dajemy z siebie więcej.

 

 17

Zajęcia odbywają się na sali fitness, która jest miejscem do prowadzenia zajęć z aerobiku oraz zajęć tanecznych a także służy do treningów sportów walki itp. Profesjonalne nagłośnienie umożliwia świetną zabawę przy muzyce. Salka wyposażona jest w lustra co ułatwia korygowanie błędów. Łączna powierzchnia wynosi 92 m2. W skład wyposażenia wchodzą:

  • ciężarki 1 kg,
  • stepy-poziome do aerobiku,
  • gumy fitness,
  • maty gimnastyczne,
  • obciążniki na nogi 0,75 kg,
  • drabinki,
  • piłki 50, 55 cm,
  • GYM DONUT,
  • ekspandery do ćwiczeń.

 

Telefon i fax: (13) 438 14 30, 438 14 31

Administracja wew. 20

 

AEROBIK

Lp.

Nazwa usługi

Cena (zł)

1

Aerobik – karnet miesięczny

80 zł / m-c

2

Aerobik – pojedyncze zajęcia

8 zł

 

Lp.

Nazwa usługi

Cena (zł)

1

Fitness 12 wejść

75 zł

 

REGULAMIN BEZPIECZEŃSTWA KORZYSTANIA Z SALI REKREACYJNEJ

 1. Osoby korzystające z sali rekreacyjnej zobowiązane są do przestrzegania niniejszego regulaminu, a także do kulturalnego zachowania się pod rygorem wydalenia z sali.
 2. Osoby biorące udział w zajęciach oświadczają, że nie mają przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń fizycznych i uczestniczenia w zajęciach na własna odpowiedzialność.
 3. Osoby z problemami zdrowotnymi, przed przystąpieniem do ćwiczeń powinny skonsultować się z lekarzem.
 4. Wstęp na salę dozwolony jest jedynie w godzinach jej otwarcia oraz w obecności instruktora upoważnionego do prowadzenia zajęć.
 5. Torby i ubrania powinny być pozostawione w przydzielonej strefie bądź szatni.
 6. Osoby biorące udział w zajęciach zobowiązane są do okazania szacunku i tolerancji wobec innych uczestników.
 7. Osoby poniżej 18 lat mogą korzystać z sali rekreacyjnej wyłącznie za pisemną zgoda opiekunów oraz pod nadzorem prowadzącego zajęcia.
 8. Do uczestniczenia w zajęciach konieczny jest strój sportowy, a przede wszystkim czyste, zmienione przed zajęciami obuwie (biała podeszwa); ze względów higienicznych wskazane jest posiadanie ręcznika.
 9. Za zniszczenia i uszkodzenia sprzętu będącego wyposażeniem Sali rekreacyjnej i wypadki wynikłe w czasie korzystania z sali GOSiR nie ponosi odpowiedzialności.
 10. Na teren sali napoje można wnosić tylko w zabezpieczonych butelkach lub bidonach.
 11. Na terenie sali jest bezwzględny zakaz spożywania wszelkich posiłków oraz napojów alkoholowych.
 12. Ćwiczący w grupie zobligowani są do bezwarunkowego podporządkowania się poleceniom instruktora.
 13. Wszelkie urządzenia na sali oraz sprzęt do ćwiczeń mogą być wykorzystywane tylko zgodnie z ich przeznaczeniem
 14. Przyrządy gimnastyczne i inny sprzęt pomocniczy należy pozostawić po zakończonych zajęciach w miejscach do tego celu przeznaczonych.
 15. Utrzymanie czystości sali rekreacyjnej, szatni, urządzeń i sprzętu stanowi podstawowy warunek z ich korzystania.