bip logo pomn1 gradGminny Ośrodek Sportu i Rekreacjifacebook
ul. Kościuszki 1, 38-460 Jedlicze,
telefon: (13) 438 14 30, rezerwacje wew. 20, 22
biuro@gosir-jedlicze.pl
menu1 menu1 menu1 menu1

Lekkoatletyka


Od września 2008 roku przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji Jedlicze działa sekcja lekkoatletyki, której głównym celem jest tworzenie dla dzieci i młodzieży zamieszkałej na terenie gminy warunków do spędzania wolnego czasu. Sekcję prowadzi jedna z głównych inicjatorek jej powstania, Pani Sylwia Kilar.
Obecnie w sekcji trenuje 13 osób w szerokim przedziale wiekowym (od 9 do 17 lat).
 
W skład grupy wchodzą:
  1. Sara Płaziak

  2. Paulina Cholewiak

  3. Kamil Bobrowski

  4. Nikola Jastrząb

  5. Norbert Jastrząb

  6. Ignacy Gęsiak

  7. Kacper Gęsiak

  8. Michał Płaziak

  9. Arkadiusz Borek

  10. Aleksandra Paradysz

  11. Witold Cygan

  12. Weronika Woźniak

  13. Natalia Moskal

Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu:
1) w poniedziałki 15:00 – 16:00
2) w środy 16:00 - 17:00
3) w czwartki 16:00 - 17:00
 
Głównym celem treningu jest wszechstronne przygotowanie organizmu do zawodów poprzez bieg, skoki, rzuty oraz gry i zabawy ruchowe. Sekcja biegaczy reprezentuje Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji na różnego rodzaju zawodach. Pierwszymi zawodami, na których lekkoatleci wystartowali były to biegi w Dobieszynie, gdzie na dystansie 800 metrów Paulina Syrek wywalczyła I miejsce, Sylwia Garbacik II miejsce oraz Łukasz Garbacik III miejsce.
Zawodnicy w roku 2014 startowali 18 razy w zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej.
 
Pierwszy start w tym sezonie to udział w XXXIV Tarnobrzeskim Biegu Siarkowca gdzie nasi biegacze zdobyli następujące miejsca, wygrywając tym samym klasyfikacje drużynową:
 
I miejsce KAMIL BOBROWSKI dystans 400m ( rocznik 2005 i młodsi)
I miejsce OLIWIA MORAWSKA dystans 400 m ( rocznik 2003-2004)
II miejsce JULIA CHOLEWIAK dystans 400m (rocznik 2005 i młodsi),
II miejsce BARTOSZ WIETECHA dystans 1000 m (rocznik 2001-2002),
II miejsce KACPER GĘSIAK dystans 1000 m (rocznik 1999-2000),
II miejsce MICHAŁ PŁAZIAK dystans 1000 m (rocznik 1997-1998), dystans 2000 m OPEN
II miejsce SYLWIA KILAR dystans 2000 m OPEN.
III miejsce NIKOLA JASTRZĄB dystans 400 m (rocznik 2005 i młodsi),
III miejsce IGNACY GĘSIAK dystans 400 m (rocznik 2003-2004)
III miejsce SARA PŁAZIAK dystans 1000 m (rocznik 2001-2002), dystans 2000 m OPEN,
III miejsce WOJCIECH GĘSIAK dystans 1000 m (rocznik 1997-1998).
IV miejsce PAULINA CHOLEWIAK dystans 1000 m, 2000 m OPEN
IV miejsce WOJCIECH GĘSIAK dystans 2000 m OPEN,
V miejsce WITOLD CYGAN dystans 400 m rocznik 2003-2004
VI miejsce NATALIA MOSKAL dystans 400m rocznik 2003-2004,
VII miejsce NORBERT JASTRZĄB dystans 400 m rocznik 2003-2004.
 
Kolejny start zawodników GOSiR Jedlicze to udział w III BIEG PAMIĘCI SENATORA STANISŁAWA ZAJĄCA, w którym na dystansie 5 km udział wzięła 7 osobowa reprezentacja Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, zajmując następujące miejsca:
 
III miejsce MICHAŁ PŁAZIAK
III miejsce SARA PŁAZIAK
IV miejsce PAULINA CHOLEWIAK
VII miejsce WOJCIECH GĘSIAK
VIII miejsce KACPER GĘSIAK
IX miejsce SYLWIA KILAR
XVII miejsce BARTOSZ WIETECHA
 
Kolejne zawody to Krośnieński Bieg Konstytucji 3 – go Maja, w którym wystartowało 16 osób reprezentujących barwy GOSiR -u. Wyniki poszczególnych biegów przedstawiają się następująco:
  • NIKOLA JASTRZĄB I miejsce dystans 100m

  • OLIWIA MORAWSKA I miejsce dystans 300m

  • KAMIL BOBROWSKI II miejsce dystans 250 m

  • WOJCIECH GĘSIAK II miejsce dystans 800 m

  • MICHAŁ PŁAZIAK II miejsce dystans 1000 m

  • SARA PŁAZIAK III miejsce dystans 650 m

  • ANTONI GĘSIAK IV miejsce dystans 80m,

  • IGNACY GĘSIAK IV miejsce dystans 300m,

  • JULIA CHOLEWIAK VI miejsce dystans 250 m,

  • BARTOSZ WIETECHA VI miejsce dystans 650 m,

  • MAJA KILAR VII miejsce dystans 80m,

  • PAULINA CHOLEWIAK VII miejsce dystans 650 m,

  • NORBERT JASTRZĄB IX miejsce dystans 300 m,

  • KACPER GĘSIAK IX miejsce dystans 800 m,

  • NATALIA MOSKAL XI miejsce dystans 300 m.

Kolejne zawody to Marszobieg Terenowy na dystansie 15 km Chyrowa- Pustelnia Świętego Jana – Chyrowa, w których udział wzięła 3 osobowa grupa biegaczy reprezentująca GOSiR Jedlicze.
Wyniki z Marszobiegu przedstawiają się następująco:
  • MICHAŁ PŁAZIAK I miejsce kategoria wiekowa do 19 lat

  • WOJCIECH GĘSIAK II miejsce kategoria wiekowa do 19 lat

  • SYLWIA KILAR VI miejsce kategoria generalna kobiet

    Drużynowo GOSiR Jedlicze uplasował się na I miejscu.

Następnie 1 czerwca odbył się II CHARYTATYWNY BIEG POD HASŁEM BIEGAM DLA SIEBIE BIEGAM DLA INNYCH w Niedźwiadzie. Wyniki zawodników Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przedstawiają się następująco:
 
I miejsce NIKOLA JASTRZĄB dystans 50 m
I miejsce KAMIL BOBROWSKI dystans 100 m
I miejsce SARA PŁAZIAK dystans 300 m
I miejsce SYLWIA KILAR dystans 2 km
I miejsce WOJCIECH GĘSIAK dystans 2 km
I miejsce MICHAŁ PŁAZIAK dystans 4 km
II miejsce OLIWIA MORAWSKA dystans 200m
II miejsce PAULINA CHOLEWIAK dystans 300m
III miejsce JULIA CHOLEWIAK dystans 100 m
III miejsce NATALIA MOSKAL dystans 200 m
III miejsce MARZENA JASTRZĄB dystans 2 km
IV miejsce IGNACY GĘSIAK dystans 200 m
V miejsce NORBERT JASTRZĄB dystans 200 m
VI miejsce WITOLD CYGAN dystans 200 m
VI miejsce KACPER GĘSIAK dystans 4 km.
 
Kolejny bieg to V OGÓLNOPOLSKI BIEG ULICZNY JEDLICKA SIÓDEMKA, gdzie zawodnicy GOSiR w Jedliczu zdobyli następujące miejsca:
 
- I miejsce SARA PŁAZIAK dystans 500 m rocznik 2001- 2002
- II miejsce IGNACY GĘSIAK dystans 500 m rocznik 2003 i młodsi
- II miejsce OLIWIA MORAWSKA dystans 500 m 2003 i młodsi
- III miejsce PAULINA CHOLEWIAK dystans 500 m 2001- 2002
- III miejsce KACPER GĘSIAK dystans 800 m 2000 i starsi
- V miejsce WITOLD CYGAN dystans 500 m rocznik 2003 i młodsi,
- VI miejsce KAMIL BOBROWSKI dystans 500 m rocznik 2003 i młodsi,
- VI miejsce JULIA CHOLEWIAK dystans 500 m rocznik 2003 i młodsi,
- VIII miejsce NIKOLA JASTRZĄB dystans 500 m rocznik 2003 i młodsi,
- X NORBERT JASTRZĄB dystans 500 m rocznik 2003 i młodsi.
 
BIEG GŁÓWNY na dystansie 7 km:
  • I miejsce WOJCIECH GĘSIAK – M1

  • III miejsce KACPER GĘSIAK – M1

  • II miejsce MICHAŁ PŁAZIAK – M2

  • II miejsce SYLWIA KILAR – K1

Następne zawody to XXII Bieg Szlakiem Marii Konopnickiej w Dobieszynie, w którym udział wzięło 9 zawodników sekcji lekkoatletycznej:
 
W Biegu głównym na dystansie 11,4 km wystartowali:
- MICHAŁ PŁAZIAK I miejsce kat. M1 16-19 lat
- SYLWIA KILAR III miejsce kat. K2 20-29
W biegach dziecięcych i młodzieżowych wystartowali:
NIKOLA JASTRZĄB I miejsce dystans 60 m
MICHAŁ PŁAZIAK I miejsce dystans 800m
KAMIL BOBROWSKI III miejsce dystans 100
SARA PŁAZIAK III miejsce dystans 800m
NORBERT JASTRZĄB IV miejsce dystans 100m
OLIWIA MORAWSKA IV miejsce dystans 200m
JULIA CHOLEWIAK VII miejsce dystans 100 m.
 
Następne zawody odbyły się w Grodzisku Dolnym koło Łańcuta, w którym udział wzięła 10 osobowa grupa biegaczy z Jedlicza.
 
Wynik z zawodów przedstawiają się następująco:
I miejsce NIKOLA JASTRZĄB dystans 100m
I miejsce KAMIL BOBROWSKI dystans 400m
I miejsce SARA PŁAZIAK dystans 800 m
I miejsce WOJCIECH GĘSIAK dystans 4,5 km kategoria 14-16 lat
II miejsce WERONIKA WOŹNIAK dystans 800 m
III miejsce SYLWIA KILAR dystans 4,5 km kategoria 20-29 lat
III miejsce MICHAŁ PŁAZIAK dystans 4,5 km kategoria 17-19 lat
VII miejsce NORBERT JASTRZĄB dystans 400 m
X miejsce JULIA CHOLEWIAK dystans 400m
X miejsce WITOLD CYGAN dystans 800m
 
Kolejne zawody, w których wystartowali zawodnicy z GOSiR- u to VII BIEG ULICZNY POŻEGNANIE LATA w Krościenku Wyżnym. Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:
I miejsce ANTONI GĘSIAK dystans 100m
II miejsce IGNACY GĘSIAK dystans 600m
II miejsce SARA PŁAZIAK dystans 800m
III miejsce KACPER GĘSIAK dystans 1000m
III miejsce MALWINA BOBROWSKA dystans 100m
IV miejsce NIKOLA JASTRZĄB dystans 200 m
IV miejsce WERONIKA WOŹNIAK dystans 800m
IV miejsce NATALIA MOSKAL dystans 600m
V miejsce PAULINA CHOLEWIAK dystans 1000m
V miejsce WITOLD CYGAN dystans 800m
V miejsce WOJCIECH GĘSIAK dystans 2,5 km
VIII miejsce ALEKSANDRA PARADYSZ dystans 200m
VIII miejsce JULIA CHOLEWIAK dystans 600m
VIII miejsce OLIWIA MORAWSKA dystans 800m
IX miejsce NORBERT JASTRZĄB dystans 600m
XVI miejsce MICHAŁ PŁAZIAK dystans 10 km
 
Następne zawody to X Jubileuszowy Memoriał im. Kazimierza Świerzowskiego w Krośnie, w którym udział wzięła trójka reprezentantów GOSiR zajmując odpowiednio:
 
III miejsce KACPER GĘSIAK dystans 600m
VI miejsce WOJCIECH GĘSIAK dystans 800m
VIII miejsce PAULINA CHOLEWIAK dystans 600m
 
W II Biegu o Kwitnący Kalosz Sołtyski stylem anglosaskim na dystansie 12 km wystartowała SYLWIA KILAR zdobywając II miejsce w kategorii open kobiet.
 
Wynik zawodników GOSiR Jedlicze podczas X Biegu Ulicznego „o Skarb Portiusa” w Krośnie
IV miejsce MICHAŁ PŁAZIAK kategoria M1 12-19
X miejsce SYLWIA KILAR kategoria K1 20-29
X miejsce WOJCIECH GĘSIAK kategoria M1 12-19
XIII miejsce KACPER GĘSIAK kategoria M1 12-19
Kolejny start to udział w XV BIEGU GÓRSKIM NA CERGOWĄ. Wynik z tych zawodów przedstawiają się następująco:
I miejsce ANTONI GĘSIAK dystans 100m
I miejsce NIKOLA JASTRZĄB dystans 200m
I miejsce KAMIL BOBROWSKI dystans 200m
I miejsce IGNACY GĘSIAK dystans 400m
I miejsce SARA PŁAZIAK dystans 600m
II miejsce NORBERT JASTRZĄB dystans 400m
II miejsce NATALIA MOSKAL dystans 400m
III miejsce MICHAŁ PŁAZIAK dystans 5, 5 km
III miejsce MALWINA BOBROWSKA dystans 100m
IV miejsce SYLWIA KILAR dystans 5,5 km
IV miejsce ALEKSANDRA PARADYSZ dystans 200m
IV miejsce JULIA CHOLEWIAK dystans 400m
IV miejsce KACPER GĘSIAK dystans 800 m
VI miejsce PAULINA CHOLEWIAK dystans 800m
 
II Jasielskie ROLL & RUN to kolejna impreza biegowa, w których nie zabrakło zawodników sekcji la GOSiR Jedlicze. Wyniki przedstawiają się następująco:
  • KAMIL BOBROWSKI I miejsce kategoria do klas II

  • IGNACY GĘSIAK I miejsce kategoria do klas IV

  • WERONIKA WOŹNIAK I miejsce kategoria do klas VI

  • SYLWIA KILAR II miejsce dystans 5 km

  • KACPER GĘSIAK III miejsce dystans 5 km

  • OLIWIA MORAWSKA III miejsce kategoria do klas VI

  • NIKOLA JASTRZĄB IV miejsce kategoria do II klasy,

  • MAJA KILAR V miejsce kategoria przedszkolak,

  • NATALIA MOSKAL V miejsce kategoria do IV klasy,

  • JULIA CHOLEWIAK VI miejsce kategoria do IV klasy,

  • NORBERT JASTRZĄB VI miejsce kategoria do IV klasy,

  • WITOLD CYGAN X miejsce kategoria do VI klasy.

Zawodniczki i zawodnicy systematycznie trenują i godnie reprezentują barwy Gminy Jedlicze oraz GOSiR-u Jedlicze. Jesteśmy przekonani, że nadal będą zdobywać punktowane lokaty na imprezach biegowych dając przykład innym jak można z korzyścią dla własnego zdrowia spędzać wolny czas.
 
Szczegółowe informacje dotycząc zapisów do sekcji można uzyskać w sekretariacie ośrodka lub kontaktując się bezpośrednio z trenerami.
 
 
 
 
 
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.

Wdrożenie: GOSiR 2012                                                              

Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting